על יין, בריאות ומה שביניהם

רצינו שתדעו
היין בריא לבריאות
בשני העשורים האחרונים המחקרים ממחישים שצריכה מתונה של יין משפרת את בריאות הלב וכלי הדם. בשנת 1992 חוקרים מאוניברסיטת הַרְווארְד קבעו שצריכה סבירה של ייןמורידה את הסיכון למחלת לב.

תחלואת הלב נמוכה בקרב הצרפתים, למרות שהם אוכלים באופן שגרתי מאכלים רווי שומן,המדענים שיערו שזה בזכות שתיית יין אדום, המהווה חלק מתרבות הצרפתים.

מחקרים נוספים הצביעו על כך שיין,במיוחדיין אדום, הוא המשקה האלכוהולי המועיל ביותר לבריאות הלב. מחקרים אלה ייחסו את ההשפעה המיטיבה על בריאות הלב לחומרים נוגדי החמצון המצויים בקליפות וגרעיני הענבים. קיימת מחלוקת בקרב החוקרים לגבי מי מהמרכיבים משפיע יותר, האלכוהול או חומרים נוגדי החמצון.

החומרים הפעילים העיקריים ביין ופעילויותיהם הרפואיות
קיימת עדות, ברפואה המקצועית, לכך שליין תרומה בעיכוב היווצרות טרשת העורקים. יין מגביר ייצור כולסטרול טוב וכמו כן מקטין את יצירת קרישי הדם בעיקר על ידי חסימת פעילות גורם הקרישה. בנוסף, יין מגדיל את הסבילות לגלוקוז ומגביר את הרגישות לאינסולין שני גורמים המגנים מפני התפתחות סוכרת.

היין עתיר בחומרים נוגדי חמצון בעלי תכונות התורמות למניעת טרשת העורקים, בין היתר, על ידי הפחתת יצירת קרישי דם, צמצום תגובה דלקתית (המוכרת כיום כבעלת תפקיד מכריע בהתהוות טרשת העורקים), מניעת כולסטרול (הכולסטרול 'הרע' אשר במצבו המחומצן תורם לטרשת העורקים) ולירידה בלחץ הדם.

פעילות היין האדום במניעת מחלות
שתייה שגרתית מתונה של יין קשורה בסיכון נמוך יותר למגוון מצבים בריאותיים:
1. מחלות לב וכלי הדם.
ליין השפעה מיטיבה על מספר גורמי סיכון להתפתחות מחלות לב וכלי הדם:
א.סילוק קרישי דם ממחזור הדם (fibrinolysis) – הן האלכוהול והן נוגדי החימצון שביין משפיעים על סילוק קרישי דם.
ב. טרשת העורקים – ליין אדום השפעה מיטיבה על מניעת טרשת העורקים בבני אדם בריאים,
ג.יתר לחץ דם (לחץ דם גבוה) – לנוגדי חמצון שביין השפעה מיטיבה על הרפיית כלי הדם, וכתוצאה חלה ירידה בלחץ הדם. ההשפעה גדולה יותר כאשר יין אדום נצרך יחד עם הארוחה. נוכחות שום, בצל, דגים ושמן בהדדיות עם היין.

2. סרטן – למרות העובדה שאלכוהול ידוע כגורם מחולל סרטן, קיימת עדות, אם כי במחקרים מועטים, לכך ששתייה מתונה של יין יכולה להקטין את הסיכון למספר סוגי סרטן, כולל סרטן הקולון (המעי הגס), סרטן תאי הבסיס בעור, סרטן ריאות, סרטן השחלות וסרטן הערמונית. ניסויים במבחנה ומחקרים בבעלי חיים מצביעים על כך שנוגדי החמצון שביין, בין היתר, מדכאים שגשוג תאי סרטן וכן מעכבים היווצרות כלי דם חדשים המספקים חמצן ומזון לגידולים סרטניים

3. סוכרת מסוג 2. מחקרים קבעו שצריכה של יין אדום, בכמות של 150 מיליליטר ליום בזמן הארוחה במשך 28 ימים על ידי 29 חולי סוכרת, הורידה בדם את רמות הגלוקוז, האינסולין וההמוגלובין המסוכר (HbA1C).

4. תסמונת מטבולית –השמנה ביטנית/יתר שומנים בדם/יתר לחץ דם– מספר מחקרים סיפקו עדות לכך שצריכה מתונה של יין עשויה למנוע תסמונת מטבולית ואת סיבוכיה

5.מניעת שבץ מוחי ומחלת אלצהיימר –. יתכן שחומרים נוגדי החמצון שביין מונעים נזק חמצוני במוח.

6. תפקוד הריאות – קיימים נתונים מתוך מחקרים קליניים המצביעים על השפעה מיטיבה של צריכה קלה עד מתונה של יין על תפקוד הריאות, על תסמונת מצוקה נשימתית חדה ועל התקדמות מחלת ריאות חסימתית כרונית.

7. מערכת העיכול – בסקירה בקרב כ-10,000 מבוגרים צריכה שגרתית מתונה של יין נמצאה כקשורה בשיעור נמוך יותר של זיהום

איזה יין עדיף
ליין אדום יתרונות בריאותיים רבים יותר מאשר ליין לבן, בגלל תכולה גבוהה יותר של נוגדי חמצון. אולם, לא כל היינות האדומים הם בעלי תכולה דומה של נוגדי חמצון,חוקרים באוניברסיטת דֵוויס בקליפורניה, בדקו סוגי יין שונים ומצאו כי הריכוזים הגבוהים ביותר של נוגדי חמצון מצויים ב-Cabernet Sauvignon, כשלאחריו באים Petit Syrah ו-Pinot Noir. ביינות Merlot יש פחות נוגדי חמצון,כלומר ככל שהיינות יבשים יותר תורמים הם יותר לבריאות.

בצריכה שגרתית מתונה של יין במסגרת תזונה נבונה מגוונת ומאוזנת בשילוב עם פעילות גופנית, עשויה להגן מפני הפרעות בריאותיות כרוניות.

 

להזמנת חופשה חלומית  לחצו כאן או התקשרו   077-5106010